Realizacje
Przedstawiamy zrealizowane projekty wykonane w naszej pracowni.
Rozbudowa domu pod strzechą
Dom nad rzeką w Borach Tucholskich
Dom o powierzchni 200m2
Siedlisko agroturystyczne
Dom "Dwa Podcienie”
powstał jako koncepcja, później zaś jako szczegółowy projekt architektoniczno- budowlany dla bardzo wymagającego i świadomego inwestora. Dom miał być oazą spokoju wtopioną w otaczającą przyrodę, miejscem wyciszenia, odpoczynku i relaksu z dala od zgiełku miasta i pracy.
Dom jednorodzinny z dwoma podcieniami: wejściowym od strony wybrukowanego dziedzińca i tarasem wypoczynkowym w części rekreacyjnej ogrodu, gdzie w ciepłe dni wspaniale jest wypić kawę na drewnianym tarasie patrząc na zielony, kwitnący ogród… Budynek wykonany w technologii murowanej ze ścianami trójwarstwowymi z oblicówką z bali drewnianych. Z drewna wykonano również ciepły strop z lekką płytą żelbetową.
Szczególny nacisk kładziemy na to, by wybudowane obiekty komponowały się naturalnym otoczeniem, tworząc z nim nierozerwalną całość.
Dom z panoramicznym oknem
Dom otwiera się na otaczającą przestrzeń, chłonie przyrodę i wciąga zieleń do wnętrza. To idealne miejsce gdzie natura i design spotykają się dając przestrzeń do relaksu i odpoczynku.
Drewno, strzecha, umiar, tradycja i szereg rozwiązań przyjaznych środowisku były głównymi wartościami przy wykonywaniu szczegółowego projekt architektonicznego, projekt aranżacji wnętrz oraz ogrodu wraz z kompleksową realizacją budowlaną i wykonawczą.
Dom sielski
Osada Brzozowiec
Zakres prac projektowych obejmował wykonanie projektu zagospodarowania terenu, architekturę jak i aranżację wnętrz. Zaufanie, którym obdarzono umożliwiło wykorzystanie pełnego potencjału miejsca w kontekście projektowanej architektury. Zadowolenie Inwestora i nasze... bezcenne.
Osada składa się z budynku mieszkalnego nawiązującego do tradycyjnego budownictwa regionalnego Kaszub. W pobliżu domu, w ramach jednej zagrody usytuowano budynek garażowo- gospodarczy z użytkową częścią poddasza oraz wiatę rekreacyjną z "letnią kuchnią".
Siedlisko agroturystyczne Gacanek
Budynek został zaprojektowany jako prosta bryła nawiązująca kształtem do tradycyjnych polskich budynków. Dom o niewielkiej powierzchni użytkowej - szczegółowy projekt wykonany przez naszą pracownię. Wykorzystane w elewacji elementy drewnianej oblicówki, kamień podkreślają rustykalny charakter budynku. Siedlisko składa się z domu gościnnego posiadającego 4. dwupoziomowe apartamenty mogące wygodnie pomieścić 12 osób, każdy z osobnym wejściem. W drugim budynku znajduje się jadalnia w galerii sztuki, gdzie swoje prace prezentują gospodarze oraz regionalni twórcy. Trzeci budynek to wiata z drewnem do kominka, podcień oraz wypożyczalnia sprzętu turystycznego.
Obiekty zaprojektowane przez Pracownię Archideo nawiązują do tradycyjnej zabudowy XVII wiecznej zagrody borowiackiej. Strzecha z pobliskich jezior, kamień polny i drewno sprawiają, że obiekt ten w niezwykły sposób wpisuje się w charakter miejsca i staje wizytówką regionu.
Pomimo upływu lat architektura nabrała szlachetności nadal cieszy oko mieszkańców i przyjeżdżających gości.
Dom nad rzeką
Projekt indywidualny naszej pracowni - Dom przy rzece, to jeden z tych projektów zlokalizowanych na wymarzonej działce. To właśnie przepiękny widok na wodę był środkiem ciężkości całej inwestycji. Zaprojektowany dla rodziny ceniącej sobie bliskość przyrody. Dom jednorodzinny z podcieniem wejściowym oraz tarasem wypoczynkowym w części rekreacyjnej ogrodu z widokiem na dolinę rzeki.
Wykorzystane w elewacji elementy drewnianej oblicówki, kamień oraz ręcznie formowana cegła, podkreślają naturalny charakter budynku. Rustykalnie zaprojektowane i urządzone wnętrza nadają ciepłego, rodzinnego klimatu zachęcając do domowego wypoczynku. Dom wykonany w technologii mieszanej: strop drewniany z więźbą dachową, ściany konstrukcyjne murowane z elementami żelbetowymi.
Restauracja w kompleksie Pałac Poledno
Realizacja Spiżarni pałacowej - restauracji regionalnej, to część kompleksu Pałac Poledno. Nasza pracownia miała przyjemność stworzyć całościowy projekt Pałacu Poledno obejmujący:
- architekturę, konstrukcję, instalacje, uzgodnienia z rzeczoznawcami,
- projekt zagospodarowania terenu z małą architekturą,
- szczegółowy projekt wykonawczy wnętrz hotelu oraz restauracji,
- wszystkie elementy stolarki drewnianej: zabudów drewnianych, meblowych, barów, okien, drzwi, schodów, itp.
Podczas budowy pełniliśmy rolę: kierownika budowy, kierownika nadzoru oraz wykonywaliśmy nadzór autorski nad całością przedsięwzięcia.
Dom z cegły
Cegła, drewno i dachówka to ponadczasowe połączenie.
Dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej ok. 200m2. Wybudowany w konstrukcji murowano- drewnianej - strop drewniany z drewnianą więźbą dachową, ściany konstrukcyjne murowane z elementami żelbetowymi. Elewacje wykończone ręcznie formowaną cegłą rustykalną.
Duże przeszklenie w części tarasowej tworzy piękny, otwarty widok na ogród, podkreślając wypoczynkowy charakter miejsca.
Elementy drewniane szczotkowane, postarzane tworzą niepowtarzalny charakter.
Osada Swory
Pracownia Archideo miała wielką przyjemność w projektowaniu i wybudowaniu nowych domków wakacyjnych w Osadzie Swory w Małych Swornegaciach. Ośrodek wypoczynkowy to miejsce, gdzie można zamieszkać w leśnym domku, a do snu kołysać będzie delikatny trzepot sosnowych igieł. Osada znajduje się bezpośrednio nad brzegiem Jeziora Karsińskiego w Borach Tucholskich.
Domki Karsin LUX to zbudowane zupełnie od podstaw, nowoczesne domki wypoczynkowe o powierzchni 50 m2 dla całej rodziny lub grupy znajomych. Drewniano-murowana konstrukcja, oraz optymalny układ pomieszczeń pozwolą na wygodny wypoczynek nawet najbardziej wymagającym gościom.
Dom z błękitnymi oknami
Wyjątkowy dom dla wyjątkowej rodziny. Klienci jasno sprecyzowali swoje oczekiwania, pokazali jaki styl im odpowiada a naszym zadaniem było stworzyć przestrzeń i formę, która spełni ich marzenia.
Wykorzystane w elewacji elementy drewnianej oblicówki, ceglastej dachówki oraz ręcznie formowana cegła, podkreślają naturalny charakter budynku.
Rustykalnie zaprojektowane i urządzone wnętrza nadają ciepłego, rodzinnego klimatu zachęcając do domowego wypoczynku. Wnętrze parteru zaprojektowane zostało na zasadzie otwartych przestrzeni, których funkcje wydzielają przestrzenne przejścia. Dom wykonany w technologii mieszanej: strop drewniany z więźbą dachową, ściany konstrukcyjne murowane z elementami żelbetowymi.
Dom Na Jasnej Polanie
Dom parterowy
Budynek parterowy inspirowany charakterem dawnych, wiejskich zabudowań, otwiera się na światło, pochłania otaczającą go zieleń i wciąga ją do wnętrza tym samym optycznie powiększając swoją powierzchnię.
To miejsce daje gospodarzom kilka urokliwych miejsc do spędzania czasu w rustykalnej atmosferze ogrodu ciesząc oko ceglanymi zabudowaniami.
Prostota, drewno, cegła, naturalne kolory, umiar, tradycja, niski koszt budowy i utrzymania budynku były naszymi głównymi wytycznymi przy projekcie architektonicznym, aranżacji wnętrz oraz ogrodu wraz z kompleksową realizacją budowlaną i wykonawczą.
Siedlisko z dala od zgiełku
Budynek został zaprojektowany jako prosta bryła nawiązująca kształtem do tradycyjnych polskich budynków. Dom o niewielkiej powierzchni użytkowej - szczegółowy projekt wykonany przez naszą pracownię. Wykorzystane w elewacji elementy drewnianej oblicówki, kamień podkreślają rustykalny charakter budynku. Pracownia Archideo miała przyjemność zaprojektowania domu jednorodzinnego oraz budynku gospodarczo - garażowego w rustykalnym stylu wiejskiej chaty. Dach pokryty strzechą, ręcznie nakładane tynki, szczotkowane drewno właśnie te zastosowane w budowie materiały oraz kolorystyka pozwoliły na maksymalne "wtopienie" domu w otaczające łąki oraz las.
Zabudowa zaplanowana wokół dziedzińca/atrium tworzącego prywatną przestrzeń dla mieszkańców. Indywidualny projekt naszej pracowni - Dom wykonany w technologii mieszanej: strop drewniany z więźbą dachową, ściany konstrukcyjne murowane z elementami żelbetowymi.
Chata Kaszubska w Jagliach
Obiekt edukacyjno - muzealny w całości wykonany został przez miejscowych rzemieślników. Inwestorem był Urząd Miejski w Brusach. Swym wyglądem nawiązuje ona do tradycyjnej zabudowy południowych Kaszub. Jej regionalny charakter zachowano dzięki architekturze, materiałom budowlanym i elementom wykończeniowym. Drewniana konstrukcja budynku powstała z drzew, które rosły w XIX-wiecznym parku Sikorskich w Wielkich Chełmach. Dach muzeum pokryto trzciną naturalną, schody zewnętrzne wykonano z kamienia, a podłogi, jak w starych chatach kaszubskich, z desek sosnowych.
Mały rodzinny dom
Przedstawiamy projekt oraz realizację niewielkiego domu jednorodzinnego zainspirowanego stylem kaszubskim, o powierzchni ok. 100m2. Na parterze znajduje się sień, mała łazienka z prysznicem, kuchnia oraz przestronny salon z jadalnią. Na poddaszu zaprojektowane zostały trzy sypialnie oraz duża łazienka z wanną. Dom jest ciepły i energooszczędny. Naturalne trzcinowe pokrycie dachu, wykorzystane w elewacji elementy drewnianej szczotkowanej oblicówki, ręcznie nakładany tynk, kamień podkreślają regionalny charakter realizacji. Dwa balkony uzupełniają sielski styl założenia, panoramiczne okna pozwalą inwestorom cieszyć się okoliczną fauną i florą.
Kompleksowa realizacja obejmująca, stworzenie pełnego projektu wykonawczego, nadzór nad budową, pełnienie roli kierownika budowy, nadzór autorski, merytoryczny i inwestycyjny oraz wykonanie wszelkich prac ciesielskich przez naszą firmę Archideo - Ciesielstwo.
Dom na wsi
Pracownia Archideo jest architektoniczną marką, rozwijaną przez dwa pokolenia architektów. Z niezmiennym od lat zapałem projektanci podejmują się wszelkich wyzwań twórczych zrodzonych z zapotrzebowania na architekturę cichego piękna.
Dziś pragniemy przedstawić indywidualną realizację Naszej Pracowni. Bardzo nam miło gdy kolejny budynek z kart projektu i przestrzeni wizualizacji staje się prawdziwym domem i miejscem do życia zadowolonej rodziny.
Dom jednorodzinny z podcieniami od strony podwórka oraz tarasem wypoczynkowym w części rekreacyjnej ogrodu wraz z budynkiem garażowo - gospodarczym tworzą rodzinne siedlisko.
Wnętrza w sielskim, rustykalnym stylu pięknie komponują się z założeniami projektu.
Dom wykonany w technologii mieszanej: strop drewniany z więźbą dachową, ściany konstrukcyjne murowane z elementami żelbetowymi.
Posiadłość na wzgórzu
Dom nawiązujący swym charakterem do dworku myśliwskiego o bardzo tradycyjnej formie, ale jednocześnie wykorzystującego możliwości współczesnej technologii.
Charakterystycznym elementem obiektu jest dach o unikalnym kształcie nadającym miękkości całemu założeniu. Budynek dzięki panoramicznym tarasom otwiera się na otaczający las i jezioro. Duże przeszklenia pozwalają na obserwowanie natury z każdego miejsca w domu. Przedstawiamy kilka ujęć wybudowanego już domu oraz wizualizacje graficzne.
Pensjonat „Pod Dębem”
Budynek agroturystyczny w stylu kaszubskim. Zaprojektowany z wykorzystaniem kamienia, drewna oraz charakterystycznego dachu pokrytego trzciną naturalną. Drewniany podcień z rzeźbionymi belkami, od strony wejścia nadaje sielski charakter i tworzy wspaniałe miejsce do odpoczynku na zacienionym tarasie. Budynek posiada 4 apartamenty 2-osobowe oraz 2 4-osobowe, wszystkie z oddzielnymi łazienkami zaprojektowane zostało miejsce do wspólnego biesiadowania z kominkiem, kuchnią oraz spiżarnią.
Również przy agroturystycznej funkcji obiektu utrzymujemy harmonię pomiędzy konstrukcją, układem funkcjonalnym, elewacjami jak i projektem wnętrz budynku.
Budynek garażowo- gospodarczy ze stajnią
Otwarty przejazd pod dachem zaprasza do odwiedzin brukowanego podwórza. Pruski mur, częściowo licowany z kamieniem, starą cegłą i drewnem. Dzięki zastosowaniu rodzimych materiałów do wykończenia elewacji, budynek wpisuje się w sielski krajobraz, co było dla nas jak i inwestora kluczową kwestią.
Stajnia wkomponowana została w całość siedliska, w którego skład wchodzi dom, wraz z małą architekturą: altaną, piwniczką ziemną, studnią na dziedzińcu.
Dom w zieleni
Pracownia Archideo wyznaje zasadę: „Architektura wyrażać powinna ideę harmonii ducha czasu i miejsca, a projekt budynku powinien odzwierciedlać i współgrać z przyrodą, kulturą i tradycją regionu. Odpowiednio wkomponowany w pejzaż wzmacniać atmosferę wewnętrznego oraz zewnętrznego ładu.”
Projektując, tworzymy nie sam budynek, lecz także krajobraz, którego częścią stanie się Dom. Według architektów Pracowni Archideo, architektura jest dziedziną interdyscyplinarną - wymaga znajomości i poszanowania wielu dziedzin, m.in. przyrody, sztuki oraz ekologii.
Dom pod miastem
Budynek został zaprojektowany jako prosta bryła nawiązująca kształtem do tradycyjnych polskich budynków. Dom o niewielkiej powierzchni użytkowej - szczegółowy projekt wykonany przez naszą pracownię. Wykorzystane w elewacji elementy drewnianej oblicówki, kamień podkreślają rustykalny charakter budynku. Przeszklenia to element projektu, o który coraz częściej proszą nas inwestorzy. Dobrze to rozumiemy, bo wielkoformatowe okna wyglądają niezwykle efektownie, a jednocześnie otwierają wnętrze budynku na otaczającą przyrodę, dając klientom wrażenie nieustannego kontaktu z naturą i przestrzenią oraz światłem.
Rustykalnie zaprojektowane i urządzone wnętrza nadają ciepłego, rodzinnego klimatu zachęcają do domowego wypoczynku. Wnętrze parteru zaprojektowane zostało na zasadzie otwartych przestrzeni, których funkcje wydzielają przestrzenne przejścia. Dom wykonany w technologii mieszanej: strop drewniany z więźbą dachową, ściany konstrukcyjne murowane z elementami żelbetowymi.
To przykład, pokazujący, że kameralny dom również może być ciekawym zadaniem projektowym dla architekta.
Klasycznie i regionalnie
Zapraszamy do odwiedzin realizacji domu jednorodzinnego z podcieniami według projektu naszej Pracowni.
Siedlisko nawiązuje do tradycyjnego budownictwa regionalnego Kaszub. Dom oraz budynek gospodarczy został zaprojektowany z wykorzystaniem naturalnych budulców - kamienia, drewna, dach pokryty jest strzechą. Zawsze cieszy nas możliwość odwiedzin inwestycji zaprojektowanej przez Nas i wybudowanej przez Naszych specjalistów.
W tej realizacji, jedną z charakterystycznych cech jest podcień wejściowy od strony szczytu oraz jasne, ręcznie szczotkowane drewno, pokryte najwyższej jakości środkiem zabezpieczającym. Kolor drewna idealnie dopasowany jest do koloru tynku, dzięki czemu cała bryła budynku jest lekka i harmonizuje z charakterem siedliska.
Dom z sauną na poddaszu
Budynek został zaprojektowany jako prosta bryła nawiązująca kształtem do tradycyjnych polskich budynków. Dom o niewielkiej powierzchni użytkowej - szczegółowy projekt wykonany przez naszą pracownię. Wykorzystane w elewacji elementy drewnianej oblicówki, kamień podkreślają rustykalny charakter budynku. Duże przeszklenia to element projektu, o który coraz częściej proszą nas inwestorzy. Dobrze to rozumiemy, bo wielkoformatowe okna wyglądają niezwykle efektownie, a jednocześnie otwierają wnętrze budynku na otaczającą przyrodę, dając klientom wrażenie nieustannego kontaktu z naturą. W tej realizacji duże okno to część sauny znajdującej się na poddaszu.
Indywidualny projekt naszej pracowni - Dom jednorodzinny z podcieniami, od strony podwórka oraz tarasem wypoczynkowym w części rekreacyjnej ogrodu oraz budynek garażowo gospodarczy tworzą przyjazne rodzinne siedlisko. Dom został wybudowany w konstrukcji murowano- drewnianej - strop drewniany z drewnianą więźbą dachową, ściany konstrukcyjne murowane z elementami żelbetowymi.
Siedlisko pod strzechą
Realizacja domu jednorodzinnego z budynkiem garażowo-gospodarczym.
W projekcie wykorzystaliśmy naturalne materiały i jasną kolorystykę. Tutaj ręcznie formowana cegła, strzecha z okolicznych jezior, szczotkowane drewno, polne kamienie w przyporach tworzą idealny mariaż z wiejskim krajobrazem sąsiedztwa.
W Archideo wyznajemy zasadę, w której architektura wyrażać powinna ideę harmonii ducha czasu i miejsca. Projekt powinien odzwierciedlać i współgrać z otaczającą naturą, kulturą i tradycją regionu a odpowiednio wkomponowany w pejzaż wzmacniać atmosferę wewnętrznego oraz zewnętrznego ładu przyszłych mieszkańców.
Dom jednorodzinny z budynkiem garażowo - gospodarczym
Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz - i ta realizacja pozostawia je na długo. Dom w stylu regionalnym- to piękno klasycznej architektury i naturalnych materiałów wykończeniowych. Drewno, cegła, kamień to te elementy tworzą charakter i przyjazny klimat dla nowych mieszkańców.
Indywidualny projekt naszej pracowni - Dom jednorodzinny z podcieniami, od strony podwórka oraz tarasem wypoczynkowym w części rekreacyjnej ogrodu z widokiem na staw oraz budynek garażowo gospodarczy tworzą rodzinne siedlisko. Dom wykonany w technologii mieszanej: strop drewniany z więźbą dachową, ściany konstrukcyjne murowane z elementami żelbetowymi.
Sielski, rustykalny, ciepły, przyjazny, słoneczny
To właśnie tymi słowami Nasi Klienci jasno sprecyzowali swoje oczekiwania, pokazali jaki styl im odpowiada a naszym zadaniem było stworzyć przestrzeń i formę, która w spełni ich marzenia.
Wykorzystane w elewacji elementy drewnianej oblicówki, kamień oraz ręcznie formowana cegła, podkreślają naturalny charakter budynku. Rustykalnie zaprojektowane i urządzone wnętrza nadają ciepłego, rodzinnego klimatu zachęcając do domowego wypoczynku. Wnętrze parteru zaprojektowane zostało na zasadzie otwartych przestrzeni, których funkcje wydzielają przestrzenne przejścia. Dom wykonany w technologii mieszanej: strop drewniany z więźbą dachową, ściany konstrukcyjne murowane z elementami żelbetowymi.
Przebudowa domu jednorodzinnego
Przedstawiamy już zrealizowany projekt przebudowy małego domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym. W projekcie staraliśmy się maksymalnie wykorzystać piękne widoki jakie oferuje położona na wzgórzu działka. Dzięki dużym przeszkleniom, można chłonąć piękno krajobrazu.
Dom w nowoczesnym stylu wykorzystujący tradycyjne rozwiązania.
Drewno szczotkowane, nadaje budynkowi rustykalny charakter. Bordowy kolor stolarki okiennej i drzwiowej podkreśla indywidualizm inwestycji.
Pracownia projektowa Archideo stworzyła projekt domu z użyciem naturalnych materiałów: drewna, kamienia i trzciny. Trzcina tym razem została wykorzystana w niekonwencjonalny sposób - do wypełnienia pól płotu. Ogrodzenie wraz z zadaszeniem pełni rolę "wiaty" do przechowywania drewna. Natomiast naturalny spadek terenu na działce pozwolił na wykorzystanie przestrzeni na "podziemny" garaż.
Dom nad Wisłą
Cenimy ponadczasowe, szlachetniejące z czasem materiały, dlatego często w naszych projektach możecie zobaczyć cegłę, drewno i kamień naturalny.
Wspomniana ręcznie formowana cegła została zastosowana w projekcie naszej pracowni - domu jednorodzinnego o powierzchni ok 130m2 o podmiejskim charakterze. Dom o prostej formie zainspirowany stylem kaszubskim wraz z budynkiem garażowo - gospodarczym tworzą zamkniętą przestrzeń atrialnego podwórka. We wnętrzach widoczne drewniane belkowanie oraz łukowe przejścia i wnęki.
Dom jednorodzinny w stylu starego dworku myśliwskiego
Dom jednorodzinny zaprojektowany pod indywidualne wymagania rodziny ceniącej sobie połączenie funkcjonalności z tradycją. Charakterem nawiązuje do autentycznej zabudowy w stylu starego domku myśliwskiego. Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i naturalnych materiałów budowlanych tworzą architekturę, która z upływem czasu nabiera piękna i charakteru nigdy się nie starzejąc.
Dom z dwoma podcieniami: narożnym wejściowym gankiem oraz wypoczynkowym tarasem w części rekreacyjnej.
Budynek mieszkalny wykonany w technologii murowanej z oblicówką z bali drewnianych. Z drewna wykonano również ciepły strop z lekką płytą żelbetową. Elewacja wykonana z cegły ręcznie formowanej i elementami pruskiego muru. Elementy drewniane zostały wyszczotkowane by wydobyć piękno naturalnego drewna.
Dom z garażem na małej działce
Dom jednorodzinny na małej działce, projektu naszej pracowni.
Niewielka działka narzuciła zabudowę, w której zaplanowano w zwartej bryle dom z częścią gospodarczą i garażem.
Usytuowanie budynków w kształcie litery L umożliwiło uzyskanie kameralnego, słonecznego tarasu wypoczynkowego z ogrodem.
Dodatkowe schody zewnętrzne na poddasze garażu prowadzą do osobnego pokoju przeznaczonego dla gości.
Ograniczona przestrzeń to wyzwanie dla projektanta, która kreuje ciekawe i indywidualne rozwiązania wykorzystujące każdy centymetr projektu.
Siedlisko agroturystyczne
Dialog z tradycją- na Kaszubach.
Budynek pensjonatu to próba uzupełnienia krajobrazu wiejskiego o współczesną formę architektoniczną zainspirowaną drewnianymi chatami lokalizowanymi na ziemi kaszubskiej.
Przy współpracy inwestorów i naszych architektów powstało gospodarstwo agroturystyczne na Kaszubach. Inwestorzy chcieli stworzyć oazę odpoczynku dla gości uciekających od zgiełku miast. Miejsca, które emanują ciszą, urokliwą architekturą i wnętrzami z klimatem. Nasi bohaterowie nie liczyli się z groszem- turystom oddali to, co najlepsze: piękne domy pod strzechą, podłogi z terakoty zrobionej ze starych dachówek, cenne meble, rękodzieła i swoją pasję. Chcieli stworzyć miejsce, w którym goście naprawdę odpoczywają. Czy się to udało? Proszę samemu ocenić.
Niewielki dom jednorodzinny
Budynek został zaprojektowany jako prosta bryła nawiązująca kształtem do tradycyjnych polskich budynków. Dom o niewielkiej powierzchni użytkowej - szczegółowy projekt wykonany przez naszą pracownię.
Wykorzystane w elewacji elementy drewnianej oblicówki, kamień podkreślają rustykalny charakter budynku.
Wnętrze domu zaprojektowane na zasadzie otwartych przestrzeni, których funkcje oddzielają łukowe przejścia. Centralnym punktem domu jest salon z kuchnią i jadalnią wokół którego koncentruje się całe życie domowe. To rozwiązanie jest dla rodzin dla których ważna jest atmosfera rodzinna i wspólna przestrzeń.
We wnętrzach zaprojektowano wiele wnęk przeznaczonych na szafy do przechowywania. W centralnej części domu zainstalowana została koza grzewcza ze ścianą obudowaną szamotem i kaflami piecowymi.
Widokowy taras tworzy dodatkowy, rekreacyjny "letni pokój" dla całej rodziny.
Plaża w Dużych Swornegaciach
Przedstawiamy realizację z 2021 roku z zagospodarowania przestrzeni plaży w Dużych Swornegaciach na Kaszubach.
Pracownia Archideo miała przyjemność wykonania projektu bramy wjazdowej oraz budynku przy plaży. Projekt miał nawiązywać do tradycji, historii i charakteru regionu. Stąd nawiązanie do kaszubskich wzorów kwiatowych w witrażach, dach pokryty strzechą, drewno, kamień i cegła. Latem zapraszamy do odwiedzin i spędzenia wakacji w naszym regionie.
Dom w stylu regionalnym z widokiem na jezioro
Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz - i ta realizacja pozostawia je na długo. Dom w stylu regionalnym- to piękno klasycznej architektury i naturalnych materiałów wykończeniowych. Drewno, cegła, kamień to te elementy tworzą charakter i przyjazny klimat dla nowych mieszkańców.
Indywidualny projekt naszej pracowni - Dom jednorodzinny z podcieniami, od strony podwórka oraz tarasem wypoczynkowym w części rekreacyjnej ogrodu z widokiem na staw oraz budynek garażowo gospodarczy tworzą rodzinne siedlisko. Dom wykonany w technologii mieszanej: strop drewniany z więźbą dachową, ściany konstrukcyjne murowane z elementami żelbetowymi.
Aparthotel Chaber
Kompleksowa realizacja (od projektu, poprzez budowę, po odbiór budynku do użytkowania) obejmująca,
stworzenie pełnego projektu wykonawczego,
nadzór nad budową, pełnienie roli kierownika budowy, nadzór autorski, merytoryczny i inwestycyjny oraz wykonanie wszelkich prac ciesielskich.
Jeśli są Państwo ciekawi jak obiekt wygląda na żywo, Aparthotel Chaber zaprasza w swe progi.
Kapliczka w Krojantach
Malowniczo wpisana w teren parku kapliczka wchodząca w skład obiektów Kliniki bolów głowy i kręgosłupa w Krojantach. Wokół kaplicy odbywają się liczne uroczystości religijne. Obiekt w konstrukcji drewnianej, pokrycie dachu "karpiówką", wnętrze zdobią okolicznościowe witraże.
Kompleks hotelowy Pałac Poledno
Budynek został zaprojektowany jako prosta bryła nawiązująca kształtem do tradycyjnych polskich budynków. Dom o niewielkiej powierzchni użytkowej - szczegółowy projekt wykonany przez naszą pracownię. Wykorzystane w elewacji elementy drewnianej oblicówki, kamień podkreślają rustykalny charakter budynku. Pracownia architektoniczna Archideo miała przyjemność stworzyć całościowy projekt Pałacu Poledno obejmujący:
- architekturę, konstrukcję, instalacje, uzgodnienia z rzeczoznawcami,
- projekt zagospodarowania terenu z małą architekturą,
- szczegółowy projekt wykonawczy wnętrz hotelu oraz restauracji,
- wszystkie elementy stolarki drewnianej: zabudów drewnianych, meblowych, barów, okien, drzwi, schodów itp.
- podczas budowy pełniliśmy rolę: obowiązków kierownika budowy, kierownika nadzoru oraz wykonywaliśmy nadzór autorski.
Wiosną 2016 r w kompleksie Pałac Poledno zostanie otwarta nowa restauracja "Karczma" regionalna, również zaprojektowana przez pracownię Archideo.
Kompleks Hotel Aubrecht
Kompleks Hotel Aubrecht**** składa się z malowniczo wkomponowanych w teren trzech budynków hotelowych z pokojami i apartamentami (każdy budynek posiada indywidualny charakter). W skład hotelu Aubrecht **** wchodzi również główny budynek Gościńca w którym znajduje się recepcja, sala restauracyjna i konferencyjna, SPA z basenem, wielofunkcyjna sala klubowa, zaplecza technologiczne. Całość kompleksu uzupełnia letnia restauracja w charakterze staro-stodołowym z grillem i piecem. Walory miejsca w jakim znajduje się hotel, podkreślono licznymi, wypoczynkowymi tarasami widokowymi.
Stworzyliśmy kompleksowy, wykonawczy projekt Hotelu Aubrecht ****